KONST / Oljemålningar / Oljemålning 6834340
*
nr 683 4340
Oljemålning
Ola, -01, Komposition, 61x50
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 februari 2011
kl 18:19:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 15:48:27
1
100 kr
27/2 08:39:36
2
300 kr
27/2 23:59:45
3
1.000 kr
28/2 17:45:08
3
2.000 kr
28/2 18:05:42
4
800 kr
28/2 18:06:13
4
1.000 kr
28/2 18:07:34
3
Vinnande bud
28/2 18:09:13
4
1.200 kr
28/2 18:11:55
4
1.400 kr
28/2 18:14:05
4
2.000 kr
28/2 18:16:28
3
justering av budtak
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Roland Svensson 1910-2003
Roland Svensson, eg Gustaf Roland Svensson, var en svensk konstnär och författare kanske främst känd för sina skildringar av årstidernas växlingar i Stockholms skärgård.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition ola olja oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Oljemålning
nr 683 4340
Oljemålning
Ola, -01, Komposition, 61x50
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 2.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 februari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/2 15:48:27 | 1 | 100 kr |
| 27/2 08:39:36 | 2 | 300 kr |
| 27/2 23:59:45 | 3 | 1.000 kr |
| 28/2 17:45:08 | 3 | 2.000 kr |
| 28/2 18:05:42 | 4 | 800 kr |
| 28/2 18:06:13 | 4 | 1.000 kr |
| 28/2 18:07:34 | 3 | Vinnande bud |
| 28/2 18:09:13 | 4 | 1.200 kr |
| 28/2 18:11:55 | 4 | 1.400 kr |
| 28/2 18:14:05 | 4 | 2.000 kr |
| 28/2 18:16:28 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Roland Svensson 1910-2003
Roland Svensson, eg Gustaf Roland Svensson, var en svensk konstnär och författare kanske främst känd för sina skildringar av årstidernas växlingar i Stockholms skärgård.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Roland Svensson 1910-2003
Roland Svensson, eg Gustaf Roland Svensson, var en svensk konstnär och författare kanske främst känd för sina skildringar av årstidernas växlingar i Stockholms skärgård.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition ola olja oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



